5-2-God-is-in-Nature-1024x681.jpg

DÎNÎ HİZMETLERİMİZ

 

Erkek ve kadın bütün müminler birbirlerinin dostları ve velileridirler. İyiliği emrederler, kötülükten vazgeçirirler, namazı kılarlar, zekâtı verirler, Allah’a ve Resulüne itaat ederler. İşte bunları Allah rahmetiyle yargılayacaktır. Çünkü Allah azîzdir, hakîmdir.

Tevbe Suresi (9), 71. Ayet-i Kerime

 

Muâviye radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: “Allah, hakkında hayır dilediği kimseye din hususunda büyük bir anlayış verir.

Buhârî, İlim 10, Humus 7, İ’tisâm 10; Müslim, İmâre 175, Zekât 98, 100. Ayrıca bk. Tirmizî, İlim 4; İbni Mâce, Mukaddime 17

 

DÎNÎ DERSİ

Küçükten büyüğe her yaş grubuna uygun şekilde dini dersler sunuyoruz. Hocalarımız erkek talebelere ve hocahanımlar kız talebelere yönelik programlar uyguluyorlar.

VAKİT NAMAZLARI

Allâhü Teâlâ’ya ve Peygamber Efendimiz’e (s.a.v.) îmândan sonra İslâm’ın şartlarının en büyüğü ve en mühimi namazdır. Namaz îmânın alâmetidir. Bütün peygamberler ümmetlerine namazı en faziletli ibâdet olarak bildirmişlerdir. Camiimizde namaz kılmaya öngörülen yerler tüm insanların ziyaretine açıktır. Müslümanlara cemaat ile kılınan vakit namazlarına iştirak imkanı sağlanmıştır.

CUMA NAMAZI

Cuma namazı, cuma günü öğle vakti cemâatle kılınması farz olan bir namazdır. Beş vakit namazlar ile birlikte camiimizde Cuma namazıda cemaatle kılınmakta ve ayrıca Hutbe Türkçe’ye ilaveten Almanca olarak okunmaktadır. Böylelikle cemaatimizin Cuma Hutbesini daha iyi anlamasına vesile olunmaktadır.Ramazan ayında kılınan Teravih namazı ve Bayram namazıda cemaatle icra edilmektedir. Kurban bayramıda aynı uygulamaya tabiidir.

RAMAZÂN-I ŞERÎF

Dinimizde önemli bir yer teşkil eden Ramazan-ı Şerif ayında dayanışma ve yardımlaşmaya yönelik farklı programlar sunuyoruz.

KANDİLLER

Kandil geceleri sene içerisinde rahmet kapılarının açıldığı ve müslümanların birbirlerine dua ve yardım ettiği önemli gün ve gecelerdir. Bu gün ve gecelere yönelik hususi faaliyetler icra ediyoruz.

Derneğimiz aracılığıyla nafile Kurban kestirebilirsiniz. Bu alanda Kurban ibadetinizin islami kurallara uygun ve hijyenik şartlarda icra edilmesine dikkat ve özen gösteriyoruz.